Informationsmöte 18/10 för nya medlemmar

Sällskapets återkommande informationsmöten för nya medlemmar kom av sig under pandemiåren. Nu startar vi upp dem igen, och bjuder in dig som blivit medlem under det senaste året. Du som varit med lite längre, men som är nyfiken på att få veta mer om klubbens verksamhet på arbetsgruppsnivå, är lika välkommen du. Ta med din partner/äkta hälft, till en informativ kväll i klubbhuset.

Tid: Onsdag 18 oktober 19.00. Beräknad mötestid ca en och en halv timme.

Plats: Sällskapets klubbhus Båtudden, Löt.

Vi bjuder på en kvällsmacka under mötet.

De som är på plats och tar hand om dig är ordförande, kassör, medlemsadministratör, representant för slipgruppen m fl.

Under mötets gång presenteras klubbens historik, nuläge och framtidsplaner. Kassören beskriver vad våra pengar används till. Samtliga arbetsgruppers ansvarsområden presenteras, vilket kan ge en ledtråd till var man kan göra sin arbetsplikt. Det ges också plats för en frågestund kring det du kan undra över.

Anmäl ert deltagande senast måndag 16 oktober till medlem@strangnassegelsallskap.se
Ange också eventuella allergier, så att du får en macka som passar.

Välkommen!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.